Teknoloji

Kutusu açılmamış bir iPhone 1 daha satışa çıktı: İşte beklenen fiyat

4GB depolama alanına sahip ilk nesil iPhone 2007 yılında, yaklaşık 499 dolarlık fiyatla satışa çıkmıştı. Ancak bu telefonun kutusu açılmamış bir tanesine sahipseniz, bugünlerde 190.000 dolar civarında satabilirsiniz. Daha önce bunun bazı örneklerini gördük.

Ve şimdi bir müzayede evi, bu nadir iPhone’lardan birini daha, 16 yıl önceki orijinal ambalajında mühürlü olarak satışa sunuyor.

Müzayede evi yaklaşık iki hafta boyunca bu orijinal 2007 model iPhone için açık arttırma tekliflerini toplamaya devam edecek. Bu, LCG Auctions’ın şimdiye kadar sattığı üçüncü 4GB model; ilk ikisi geçen yıl 190.000 dolar ve 133.000 dolara satılmıştı.

Yazı yayına hazırlanırken bu iPhone için verilen mevcut teklif 11.000 dolardı, ancak müzayede evi bu modelin en az 100.000 dolara satılacağını tahmin ediyor.

Steve Jobs iPhone’u ilk kez 9 Ocak 2007’de San Francisco’daki Macworld’de tanıtmış ve Apple’ın telefonu yeniden icat etmek üzere olduğunu belirtmişti. iPhone kısa sürede Apple’ın en çok satan ürünü haline geldi, hatta Time Dergisi tarafından yılın icadı seçildi. iPhone 4GB, iPhone 8GB ile birlikte piyasaya çıktı ve aralarında 100 dolarlık bir fark vardı. İki kat daha fazla saklama alanı için çoğu tüketici fazladan 100 dolar ödemekten memnundu. Bu yüzden Apple 4GB iPhone üretimini hızla durdurdu ve bir daha asla bu kadar az depolama alanına sahip bir telefon üretmedi.

LCG Auctions, bu özel modelin kutusunun hiç açılmadığını ve içindeki telefonun hiç etkinleştirilmediğini belirtiyor.

beykozajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu