Haber

‘Yüzemeyen Kimse’ Projesi Aydın’da Devam Ediyor

gençlik ve Spor Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Yüzme Bilmeyen Yok’ projesi kapsamında Aydın’da eğitimler aralıksız devam ediyor. Çocuklar antrenmanlarda hem eğleniyor hem de yüzmeyi öğreniyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü vatandaşları spora yönlendirme çalışmalarını sürdürürken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolün ardından 81 ilde hayata geçirilen ‘Yüzmeye Hayır’ projesi 2019’da da kesintisiz devam ediyor. Aydın. Bakanlığın geçen yıl 10 bin kişiye yüzme öğretme hedefini aşan Aydın’da, 2022 yılında Efeler ve Didim ilçelerindeki portatif yüzme havuzlarında ve Nazilli yarı olimpik yüzme havuzunda binlerce kişiye yüzme eğitimi verildi. proje.

İl genelindeki eğitimler 2023 yılında da kesintisiz olarak devam ederken, Bakanlığın 30 bin kişiye yüzme öğretme hedefi doğrultusunda Efeler, Çine, Didim portatif yüzme havuzları ve Nazilli yarı olimpik yüzme havuzunda 18 antrenörle çalışmalar devam ediyor. Yüzme eğitimlerine katılan çocuklar hem eğleniyor hem de yüzmeyi öğreniyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “‘Yüzmeyi Bilen Kimse Yok’ projesi kapsamında çocuklarımız eğlenceli ve keyifli bir ortamda yüzme becerilerini geliştiriyor. . Suyu sağlıklı bir aktiviteyle buluşturarak keyifli vakit geçiriyorlar.” – AYDIN

viransehir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu