Bahçelievler’de düzenlenen şenlikte 3 ton hamsi dağıtıldı
![](https://haber-resadiye.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/bahcelievlerde-duzenlenen-senlikte-3-ton-hamsi-dagitildi-pJLu77VY.webp)
Bahçelievler Belediyesi tarafından düzenlenen balık şenliğinde vatandaşlara 3 ton hamsi ikram edildi.
Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, Kamu Binaları Meydanı’nda düzenlenen şenlikte basına yaptığı açıklamada, Karadeniz kültürünü ilçelerinde yaşatmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Bahadır, festivali düzenlemedeki amaçlarının Karadeniz’in güzel, tatlı, zeki ve becerikli insanlarını İstanbul’da yaşayan farklı ülkelerden insanlarla buluşturmak, Karadenizlileri buluşturmak ve Karadeniz kültürünü tanıtmak olduğunu belirtti.
Başkan Bahadır daha sonra gruplarla birlikte hazırladığı balık ekmeklerini vatandaşlara ikram etti.
Hamsili pizza, hamsi şiş, hamsili kumpir ve hamsili kek gibi hamsiden yapılan 18 çeşit tatlı ve yemeğin sergilendiği etkinlikte 8 yarışmacı yarım kilo hamsiyi en kısa sürede yemek için yarıştı.
Hamsi yeme yarışını geçen yılın şampiyonu Tokatlı Veysel Şenol 5 kilo hamsi ve 1 kangal sucukla kazandı.
Festivalde ayrıca Trabzon yağı, Afyon sucuğu, Hatay zeytinyağı gibi yöresel eserler de satışa sunuldu.
Etkinlikte bir gün süren yöresel müzik dinletisinin yanı sıra halk oyunları gösterisi de gerçekleştirildi ve Karadenizli müzik grubu Koliva sahne aldı.