Haber

Yurdun doğu kesimlerinde fırtına, kıyı Ege’de sağanak yağış bekleniyor.

Yarın Türkiye’nin doğu kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına, kıyı Ege’de yerel kuvvetli sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarın yurdun doğu kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, Pazartesi günü Güneydoğu’da beklenen rüzgarlar Anadolu ve Doğu Akdeniz’de fırtınalar (50-80) güneyden. kilometre/saat), yüksek rakımlarda kuvvetli fırtına, tam fırtına (80-100 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgazın neden olduğu baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direklerin düşmesi, çatıların uçuşması, Güneydoğu’nun doğusunda toz taşınması ve toz fırtınası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde sağanak yağış

Yarın kıyı Ege’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde yerel olarak (21-50 kilogram/metrekare) kuvvetli olacağı iddia ediliyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım gibi aksiliklere ve yağış nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu